Акрилові ванни для багатьох споживачів стали ідеальною заміною на важкі чавунні вироби і користуються великою популярністю сьогодні. Тим більше вартість таких сантехнічних виробів зараз цілком доступна багатьом споживачам.
Основні характеристики акрилових ванн
По міцності акрилова сантехніка не поступається чавуну, причому вага ванни набагато нижче. У процесі виробництва акриловим заготовкам надають необхідну форму за допомогою вакуумного формування. Після остигання вироби армують, при необхідності дно ущільнюють ДСП.
Від кількості використовуваних для виготовлення акрилових листів та армування залежить міцність та термін служби виробу. Сантехніка хорошої якості може використовуватися понад десять років.
Основними перевагами акрилових ванн вважається можливість виробництва виробів будь-яких форм та розмірів. Однак при виборі форми варто враховувати, що складні конструкції легше виготовляти із тонких листів акрилу, відповідно, міцність їх буде нижчою.
Плюси та мінуси акрилової сантехніки
Крім естетичних переваг, ванни з акрилу приємні при дотику до матеріалу, не слизькі, мають гладку поверхню, добре зберігають кімнатну температуру води. За ними дуже просто доглядати. Найважливішими перевагами можна вважати:
- несприйнятливість до якості води;
- не тьмяніють після кількох років використання;
- поверхня не вбирає іржу;
- відрізняються гарною звукоізоляцією;
- можливість вибору будь-якого кольору та форми;
- на акрил не можуть розмножуватися бактерії;
- можна чистити будь-якими засобами.
Незважаючи на всі ці плюси, є й деякі недоліки акрилової сантехніки. Насамперед, це висока вартість, порівняно з виробами зі сталі та чавуну. Крім цього, складних ванних конструкцій або асиметричні акрилові ванни можна пошкодити твердим предметом. Однак усунути це пошкодження буде досить легко.
Як вибрати?
Якщо ви вирішили купити акрилову ванну, прислухайтеся до деяких порад професіоналів. Спробуйте розглянути борт виробу на світло, хороший шар акрилу не повинен просвічуватися. Натиснувши на стінку, переконайтеся, що ванна досить тверда. При цьому не забудьте уточнити у продавця, який акрил використовувався для виробництва конкретного виробу. Ванна з однорідного акрилу містить шар смоли, а комбінований виріб – акрил, шар армування та пластику. Комбінований виріб має коштувати дешевше.
Ванна гарної якості завжди однорідного кольору має ідеально гладку поверхню. Сантехніку із розлученнями купувати не рекомендується.
Вибирайте лише сертифікований товар, перевіряючи у продавця наявність усіх відповідних документів. Акрилова ванна, плюси та мінуси, якою вам вже відомі, повинна також мати гарантійний термін експлуатації.
Основні вимоги до розмірів
Розмір вашої сантехніки повинен відповідати місцю, де ви плануєте встановлювати її. Наприклад, прямокутні акрилові ванни 140*70 підходять для розміщення у невеликих ванних кімнатах. Така сантехніка, встановлена вздовж стіни, чудово виглядають в подовжених приміщеннях, У квадратному санвузлі краще буде виглядати кутова акрилова ванна, при цьому доступ до неї буде з різних боків.
Основні критерії вибору ванни повинні відповідати потребам та перевагам усіх членів сім'ї. Водні процедури повинні відбуватися в комфортному положенні напівлежачи, щоб м'язи повністю розслабилися. Відповідно до цього варто вибирати габарити виробу.
Оптимальна висота ванни не повинна перевищувати 70 см, а поглибленість – 50 см. Ширину та довжину варто вибирати виходячи з особистих уподобань.