Пн - Пт Сб - Нд
09 - 18 Вихідний
0

Лічильники тепла

Чим вище піднімається ціна комунальних послуг, тим актуальнішим стає встановлення в будинках та квартирах різноманітних приладів обліку. Лічильники електрики та води є практично у кожній квартирі, тепер настала черга лічильників тепла. Теплолічильники в Україні з 2012 року обов'язково встановлюють у всіх нових будинках. Квартирні теплолічильники точно визначають фактичне споживання тепла чи обсяг використаного теплоносія.

Купити теплолічильник можна у тому випадку, якщо ваша система опалення дозволяє його використовувати. Це обладнання дозволяє оплачувати реально спожиту теплову енергію. Оплачувати послуги опалення за середнім показником на весь будинок з кожним місяців стає менш вигідним варіантом, оскільки тарифи поступово збільшуються. Також варто зазначити, що облік витрати тепла в конкретній квартирі стимулює її мешканців використовувати енергоефективне обладнання, утеплювати стіни, вікна та двері, знижуючи тепловтрати.

Особливості експлуатації лічильників тепла

Купити теплолічильник стоїть лише в тому випадку, якщо у вас у будинку горизонтальна система опалення. Прилад встановлюється прямо на трубу, від якої йде розподіл теплоносія по всіх приміщеннях. Дані, зняті з пристрою, передаються постачальнику послуги, який формує квитанції на оплату.

Якщо у вас у квартирі вертикальна система подачі теплоносія, тобто у квартирі є кілька стояків, то пристрій обліку необхідно встановлювати на кожен з них. Така ситуація призводить до більших витрат, тому в цьому випадку доведеться орієнтуватися на дані загальнобудинкового приладу обліку.

Пристрій теплолічильника

Вартість лічильника тепла повністю відповідає користі, яку він приносить вашому сімейному бюджету. Щодо конструкції, то він складається з цілого ряду приладів:

  • витратомір – первинний перетворювач витрати тепла
  • тепловизначник – обчислювальна система
  • датчик температури – їх два: один встановлений у місці входу теплоносія, інший – на виході.

Тепловичислювач вираховує кількість спожитого тепла, підсумовує їх з попереднім виміром і запам'ятовує отриманий результат. Результати вимірювань відображаються на дисплеї приладу.

У спеціалізованих магазинах проводиться продаж теплолічильників кількох різновидів. При різному зовнішньому виконанні у всіх цих приладів той самий принцип роботи. Однакові вони і за позитивними характеристиками, до яких можна віднести:

  • універсальність
  • точність та надійність
  • гнучкість конфігурації та модульну конструкцію
  • простий та зрозумілий монтаж
  • зручність експлуатації
  • захист даних від "ручної" зміни.

Варто віддавати перевагу моделям, пам'ять яких зберігається навіть за відсутності живлення системи, ціна лічильників тепла в Києві такого типу не надто відрізняється від стандартних моделей. У різних моделей щомісячні дані зберігаються різний період часу, максимумом вважають термін 3 роки.