Незамінна складова будь-якої ванної кімнати – раковина. Сучасна сантехніка виробляється не тільки з металу або фаянсу, є моделі навіть зі скла та дерева. Останнім часом для інтер'єру ванни все більше використовуються раковини з ливарного мармуру або штучного каменю.
Переваги та недоліки сантехніки зі штучного каменю
Основними плюсами раковини з мармуру є:
- довговічність;
- стійкість до ушкоджень;
- термо та вологостійкість;
- монолітна поверхня;
- стійкість до температурних перепадів;
- гігієнічність;
- простота у догляді;
- широка гамма кольорів і т.д.
Незважаючи на велику кількість переваг, є деякі недоліки. Наприклад, раковини з акрилу легко подряпати, особливо глянцеві моделі. Тому вибирайте такі моделі у світлих відтінках, краще неоднорідних. У цьому випадку, якщо на умивальнику зі штучного каменю і з'являться подряпини, їх не буде сильно помітно. У будь-якому разі такі пошкодження дуже просто відреставрувати.
Раковина з агломерату вважається міцнішою, проте пластичність матеріалу збільшує можливість деформації у вигляді невеликих тріщин.
Якщо поверхня такої раковини глянсова, не варто використовувати абразивні засоби для чищення, щоб виріб залишався у початковому блискучому вигляді.
За способом монтажу раковини зі штучного каменю можна розділити на підлогові, настінні та вироби, що використовуються для прикраси інтер'єру.
При виборі відповідної моделі раковини з мармуру необхідно враховувати в першу чергу габарити вашої ванної кімнати, так як подібна сантехніка зазвичай займає багато місця. Кутові моделі можна встановити навіть у невеликих приміщеннях. Класичні моделі прямокутної або квадратної форми мають досить місткі чаші, монтаж можна зробити власними силами.
Кругла або овальна форма надасть будь-якому інтер'єру додаткового затишку та м'якості. Світлі відтінки краще вибирати для вишуканого інтер'єру, а темні моделі підходять переважно для строгих дизайнерських рішень.